Bitcoin Devi Yüklü Alım Yaptı! Analist İkiye Katlanmasını Bekliyor!

ETF çıkışları ve talebe ilişkin endişeler nedeniyle BTC fiyatı 65.000 doların altını gördü. Bu süreçte Bitcoin devi MicroStrategy kısa süre önce önemli ölçüde BTC satın aldığını duyurdu. Bu arada, CryptosRUs’tan bir analist, Bitcoin’in tarihsel modellere dayanarak 15 gün içinde ikiye katlanacağına inanıyor.

MicroStrategy, depoları Bitcoin’le doldurdu!

MicroStrategy, 27 Nisan ve 19 Haziran 2024 tarihleri arasında BTC başına 65.883 dolardan toplam 786 milyon dolar tutarında 11.931 BTC satın aldı. Bu hamle MicroStrategy’nin Bitcoin’e olan bağlılığının devam ettiğini gösteriyor. Yakın tarihli bir 8-K Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyasında MicroStrategy, bu satın almayı finanse etmek için özel bir dönüştürülebilir kıdemli tahvil arzından elde edilen gelirleri ve fazla nakit kullandığını belirtti. Firma özel arzı 18 Haziran 2024 tarihinde tamamladı.

Ayrıca, MicroStrategy’nin %2,25 kupon ve A sınıfı adi hisse senedinin ortalama fiyatı üzerinden %35 dönüşüm primi içeren arzdan 800 milyon dolar elde ettiği açıklandı. Bu miktara ilk alıcıların 100 milyon dolarlık ek tahvil satın alma opsiyonunu kullanmaları da dahil. MicroStrategy’nin kurucusu ve başkanı Michael Saylor, bu satın alma işlemine ilişkin yorumunu paylaştı:

MicroStrategy, BTC başına yaklaşık 65.883 dolar karşılığında dönüştürülebilir senetlerden ve fazla nakitten elde edilen gelirleri kullanarak yaklaşık 786,0 milyon dolar karşılığında 11.931 BTC daha satın aldı. Bugün itibariyle, MSTR, Bitcoin başına ortalama 36.798 dolar fiyatla yaklaşık 8,33 milyar dolar karşılığında 226.331 BTC satın aldı.

Analist: Bitcoin fiyatı sadece 15 gün içinde ikiye katlanacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu hafta Bitcoin, talep ve ETF çıkışlarına ilişkin endişeler nedeniyle önemli bir satış baskısı gördü. Bu süreçte, üst üste ikinci hafta kritik 65.000 dolar destek seviyesinin altına düştü. Zirve noktasına kıyasla %12’nin üzerinde düşüş gösteren BTC, piyasa duyarlılığının düşüş eğilimine doğru kaydığını gösteriyor. Özellikle, büyük spot Bitcoin ETF’leri, Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) öncülüğünde toplam 145,9 milyon dolarlık net çıkış yaşadı. Çıkışlar, Fed’in faiz oranlarını %5,25 ile %5,50 arasında tutma kararının ardından yoğunlaştı. Bununla birlikte Fed, bu yılın ilerleyen dönemlerinde olası bir faiz indiriminin ipuçlarını verdi.

Mevcut olumsuz eğilime rağmen, CryptosRUs’tan analist George Bitcoin’in geleceği konusunda iyimserliğini koruyor. George, Bitcoin’in ABD borsasında önemli kazançlar elde ettiği dönemlerin ardından güçlü bir şekilde toparlandığı tarihsel örneklere atıf yaparak, 15 gün içinde Bitcoin’in değerinin potansiyel olarak iki katına çıkacağını öngörüyor. Bu yılın başlarında Bitcoin büyük bir düşüşün ardından %80 artarak dayanıklılığını göstermişti. George, medyadaki olumsuzlukların ve enflasyon gibi ekonomik belirsizliklerin ortasında Bitcoin’in sağlam temellerinin altını çiziyor. Halving olaylarından kaynaklanan arzın azalması ve artan küresel talep gibi faktörler, gelecekteki önemli fiyat artışlarını beslemesi beklenen temel faktörler olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir