Fenerbahçeli futbolcular sahadan çekildi! Süper Kupa maçı yarıda kaldı

 Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray ile Türkiye Kupası kazananı Fenerbahçe, 2023 Turkcell Süper Kupa maçında karşılaşmak için biraraya geldi.

Şanlıurfa 12 Nisan Stadı’nda saat 21:30’da başlayan müsabakada Galatasaray dakikalar 1’i gösterdiğinde Mauro Icardi’nin attığı golle maçta öne geçti.

Bunun üzerine Fenerbahçe’nin genç futbolcuları santra yapmadan yedek kulübesinden aldığı talimatla sahadan çekilerek soyunma odasına gitti.

Fenerbahçe’nin sahadan çekilmesi ile birlikte Galatasaraylı futbolcular tribünlere giderek büyük bir sevinç yaşadı.


HAKEM MAÇI TATİL ETTİ

Hakem Volkan Bayarslan, yaşanan bu gelişme üzerine Turkcell Süper Kupa maçını tatil etti.

Mücadelenin tatil edilmesiyle birlikte maç hakkındaki son karar TFF tarafından ilerleyen günlerde verilecek.

GALATASARAY KENDİ ARASINDA MAÇ YAPTI

Fenerbahçeli futbolcuların sahadan çekilmesi ile beraber Galatasaray’da yedek oyuncular da sahaya girdi. Futbolcular, teknik heyetin kararıyla kendi aralarında maç yapmaya başladı. 

MAÇ TATİL EDİLDİ GALATASARAY’DAN PAYLAŞIM GELDİ

Karşılaşmanın tatil edilmesinin ardından sarı-kırmızılı takımın sosyal medya hesabından flaş bir paylaşım geldi. 

Söz konusu paylaşımda, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında iki kupalı şampiyon, Cumhuriyet’in yüzü Galatasaray” ifadelerine yer verildi.

ŞİMDİ NE OLACAK? KURALLAR NE DİYOR?

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finalinin sarı lacivertli oyuncuların soyunma odasına gitmesi ve yarıda kalmasının ardından akıllarda TFF’nin yol haritası merak konusu oldu.

Öncelikle TFF, müsabaka görevlilerinin raporlarını bekleyecek (Futbol Müsabaka Talimatı Madde 26-3). Raporlar geldikten sonra Disiplin Kurulları’nın görev zamanı başlayacak (Madde 23-3). Disiplin Kurulları, Madde 22-a’ya göre hükmen mağlubiyet kararını verecek.

Ardından, bu kararı madde 26-1’e göre TFF Yönetim Kurulu onaylayacak.

Tüm bu süreçlerin 1 hafta içerisinde tamamlanması bekleniyor.

TFF Futbol Müsabaka Talimatnamesi İlgili Maddeleri

Madde 22 – Hükmen Yenik Sayılmalar

a) Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple takımın sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi (Bu durumda müsabakaya devam edilmez.)

Madde 23 – Hükmen Mağlubiyet Sürecinde Uygulanacak usul ve sonuçlar

3) Bu talimatın 19. maddesi (Güvenlik nedeniyle müsabakaların tamamlanamaması maddesi) kapsamı dışında kalan hükmen mağlubiyet kararlarını vermeye Disiplin Kurulları yetkilidir.

4) Hükmen yenik sayılma halinde galip gelen takım lehine 3 gol verilir. Hükmen yenik sayılan takım, gol atmış olsa dahi hiçbir golü geçerli kabul edilmez. Hükmen galip gelen takımın üçten fazla attığı goller geçerli olarak kabul edilir.

Madde 26 – Müsabaka Sonuçlarının Tescili

1) TFF tarafından düzenlenen veya izin verilen müsabakaların sonuçları, TFF tarafından tescil edilmeden geçerli sayılmaz.

3) TFF, Uluslararası Futbol Oyun Kuralları’nın öngördüğü süreç içerisinde herhangi bir nedenle tamamlanamayan müsabakaların sonuçlarını, müsabaka görevlilerinin raporlarına ve gerektiğinde yapılacak araştırmaya göre karara bağlar ve ilan eder.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir